VacuShape - chůze v podtlaku

VacuShape byl vyvinut a postaven tak, aby zahrnoval řadu technicky vyspělých komponent a je navržen jako spolehlivý, bezpečný a nenáročný pro provozovatele se snadnou obsluhou. VacuShape se skládá z vakuové komory, běžeckého pásu nebo crossového trenažéru, ovládacích panelů, vestavěného počítače a softwaru.

Vakuová komora

Vakuová jednotka je řízena pomocí softwaru a během doby, kdy je klient uvnitř vakuové komory nevyžaduje žádný zásah provozovatele. K dispozici je jeden servisní program a šest cvičebních programů. Těchto šest cvičebních programů funguje s různými stupni podtlaku nastavenými tak, aby splňovaly požadavky nejširší skupiny klientů. Každý program má počáteční a koncovou fázi s nižší intenzitou podtlaku. Tři programy běží s konstantním pod tlakem a tři programy jeho intenzitu během doby cvičení mění. Obsluha vždy zvolí pro klienta optimální program podtlaku.

Běžecký pás

VacuShape je vybaven robustním běžeckým pásem se silným 3HP motorem. Díky odpružení běžecké plochy je chůze velmi pohodlná. Úhel sklonu lze nastavit v rozsahu 0­15°, rychlost v rozmezí 0­16 km/hod (optimální 0­7 km/hod) a nosnost pásu je 150 kg. Tepovou frekvenci lze nepřetržitě monitorovat pomocí dlaňových senzorů nebo bezdrátového hrudního sporttesteru, což zajišťuje, že klient během pobytu ve VacuShape provádí aerobní cvičení a dosahuje těch nejlepších výsledků, odměnou jsou Vám pak pevná stehna a hezký zadek.  Varianta Cross využívá pro pohyb crossový trenažér, cvičení v tomto stroji je ovšem pro úzkou skupinu lidí s dobrou fyzickou kondicí. Většina populace se totiž během cvičení dostává mimo aerobní pásmo a organismus čerpá energii převážně z cukru, což má za následek zvýšení fyzické kondice, tukové zásoby ovšem zůstávají nedotčeny. Tento typ je ideální v kombinaci se dvěma a více stroji s běžeckým pásem.

AKTIVNÍ PROCHÁZKOU V PODTLAKU

  • se zlepšuje cirkulace krve
  • zrychluje se činnost lymfatického systému (lepší odvádění metabolických produktů z těla)
  • aktivizuje se spalování tukové tkáně
  • eliminuje se celulitida
  • redukují se přebytečné centimetry v pase, bocích a hýždích
  • jemně a nenásilně se modeluje postava
  • odstraňují se otoky končetin
  • zlepšuje se fyzická výkonnost a kondice
  • vyhlazuje se kůže (lepším zásobením minerály, vitamíny, enzymy a kyslíkem, což velmi pozitivně působí proti "pomerančové kůži")

Kontraindikace: těhotenství, akutní bolesti způsobené sraženinami, štítná žláza, epilepsie, nemoci srdce a cév, nezhojené jizvy po operacích, akutní záněty cév, kolenní a bederní protézy, kýla, diskopatie, nemoci páteře, cukrovka, těžké migrény, implantovaný stimulátor srdce a kovové implantáty, novotvary a nádory.

POKUD MÁTE JAKOUKOLI POCHYBNOST, ZDA JE PRO VÁS TATO METODA VHODNÁ, PORAĎTE SE SE SVÝM LÉKAŘEM!

Ošetření: délka procedury je 30 min. S sebou věci na cvičení včetně bot, pití, ručník. Možnost osprchování. Ideální je chodit 2–3x týdně, 10 – 20 kúr.

Doporučujeme: zvýšit pitný režim, vhodná je lymfodrenáž.

Jak probíhá cvičení

Není třeba začínat s dietou. Ani nemusíte utíkat z práce dřív, abyste stihla každý den poctivě cvičit. Stačí  si vyšetřit třikrát týdně 30minut a věnovat se zdravému hubnutí a cvičení ve VacuShape.

VacuShape pomáhá efektivnímu spalování tuku

Konstrukce přístroje VacuShape je postavena na faktech, že pro nejlepší výsledky je nezbytný pohyb a dostatečné prokrvení oblastí postižených pomerančovou kůží. U žen se depotní tuk nachází na  podbřišku, bocích, hýždích a stehnech. K dokonalému prokrvení tukové tkáně dojde díky řízenému podtlaku ve vakuové kabině, kde se cvičící žena hermeticky pohybuje. Lepší než pouhá teorie jsou praktické příklady. 

Trénink ve VacuShape probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu nebo náročnější na crossovém trenažéru po dobu 30 minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Programově řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení*, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry (viz. tabulka „Zóny srdeční aktivity“).

Pozitivní účinky VacuShape

Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější. Vy se postupně zbavujete celulitidy a nemusíte řešit jak rychle zhubnout do plavek.

Tabulka výsledků žen, cvičících ve VacuShape

Pohlaví
A věk

Počet
​aplikací
BřichoBokyStehnaCelkem
Žena 2215 aplikací-7 cm-8 cm-9 cm-24 cm
Žena 3420 aplikací-12 cm-5 cm-16 cm-33 cm
Žena 3020 aplikací-4 cm-2 cm-11 cm-17 cm
Žena 3220 aplikací-11 cm-4 cm-6 cm-21 cm
Žena 4415 aplikací-6 cm-5 cm-6 cm-17 cm
Žena 5220 aplikací-8 cm-5 cm-9 cm-22 cm
Žena 3520 aplikací-7 cm-6 cm-9 cm-22 cm
Žena 3720 aplikací-8 cm-4 cm-7 cm-19 cm
Žena 3720 aplikací-7 cm-10 cm-9 cm-26 cm

*Aerobní pásmo - cvičení, při kterém se tepová frekvence klientky pohybuje okolo 65 % maximální tepové frekvence (MTF). MTF se určí pomocí vzorce MTF = 220 – věk

Testování aerobního stroje VacuShape

VacuShape prošel dlouhodobým testováním na Klinice pro sportovní medicínu v Bratislavě a na obezitologické klinice Prof. Mudr. Karla Martiníka v Hradci Králové.

Sledování proběhlo na několika skupinách lidí různých věkových skupin, různých úrovní fyzické zdatnosti a procent tělesného tuku.

Účastníci prošli antropometrickým vyšetřením. Výsledky testů jasně naznačují, že se spotřeba kyslíku, výdej energie a kyslíková ventilace při cvičení při sníženém atmosférickém tlaku zvyšují.

VacuShape zvyšuje výdej energie

Výdej energie se zvyšuje až o 50 % ve srovnání s aerobním cvičením bez použití vakua. Tuk se začíná spalovat za kratší dobu a Vy máte vysněný hezký zadek či krásná pevná stehna. Únava svalů není pozorovatelná tak brzy, protože kyselina mléčná, která se vyvíjí ve svalech při námaze, se odstraňuje a metabolizuje mnohem rychleji.

VacuShape je vhodný nejen pro širokou netrénovanou veřejnost, ale i pro regeneraci sportovců a sportovkyň.

Zaujaly Vás naše služby?

Využijte našeho rezervačního systému online a najděte si vyhovující termín objednání.