X–WAVE je unikátní český výrobek, jenž používá v současnosti jako jediný přístroj kombinaci extrémně účinných akustických rázových pulzů (pro jednotlivou terapii se jich aplikuje několik tisíc) a elektrických pulzů souběžně přenášených do tkáně. Je patentovanou technologií BTL.

CO JE TERAPIE RÁZOVOU VLNOU? 

Léčba rázovou vlnou se používá s vysokou úspěšností v ortopedii pro léčbu pohybového aparátu - kmitající akustické rázové pulzy vyvolávají hojivé a regenerativní procesy ve tkáních. Při změněném výkonu a použití speciálního aplikátoru je dosahováno stejně výrazných účinků i v estetické medicíně. 

Rázová vlna je vysokoenergetická zvuková vlna. Objevuje se v atmosféře během světelných výbojů při bouřkách, vzniká i v letectví, když letadlo prorazí zvukovou bariéru.

Rehabilitace

V medicíně se fyzikálních vlastností rázové vlny využívá od roku 1980 k rozbíjení žlučových a ledvinových kamenů. Postupem času se použití rázové vlny rozšířilo na širokou škálu bolestivých onemocnění pohybového systému, své uplatnění nachází převážně v ortopedii, revmatologii, neurologii a rehabilitaci. Nejvíce je využívána k léčbě plantární fasciitidy (syndrom patní ostruhy), tendinitidy ramenního kloubu a epikondylitidy (tenisový a golfový loket). Léčebný proces je realizován přenosem rázové vlny z aplikátoru přístroje k bolestivému místu na těle, kde nastartuje hojení tkáně.

Ortopedi z celého světa nedají na novou metodu léčby, Rázovou vlnu dopustit. Vysoká úspěšnost vyléčení a odstranění bolesti, činí tuto neinvazivní metodu stále vyhledávanější. Kmitající akustické rázové pulzy vyvolávají hojivé a regenerativní procesy ve tkáních.

 • Trápí Vás ostruha patní?
 • Máte tenisový loket nebo golfový loket?
 • Trpíte bolestmi ramenního kloubu?
 • Obtěžují Vás bolestivá třísla nebo Achillova šlacha?
 • Máte potíže v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, pánve a kříže nebo kyčelního kloubu?
 • Vaše zlomenina kosti se pomalu nebo opožděně hojí?
 • Máte jiné problémy v oblasti pohybového aparátu?

Elektrostimulace pro zpevnění pokožky

X-WAVE Expert využívá masážní aplikátor jako vodivou elektrodu, která přenáší elektrické vlnění do tkáně. Elektrické impulzy stimulují svalové a nervové buňky, tím dochází ke stažení svalových vláken. Zvyšuje se lokální metabolismus, zlepšuje se prokrvení a celkově se urychlí oběh lymfatického systému. Zároveň se zpevňuje kůže a podkoží a svaly se posilují jako u fyzického cvičení. Současné působení rázové vlny a elektrostimulačních pulzů tak maximalizuje výsledný efekt.

Patentovaná technologie BTL používá kombinaci akustických a elektrických vlnových forem, které jsou souběžně přenášeny do tkáně přes patentovaný nástavec.


Akustické vlny 

Jsou pneumaticky vygenerované mechanické vlny s vysokým amplitudním tlakovým pulzem. Výsledkem je energetická vlna, která nese kinetickou energii. Přenáší se přes účinný masážní aplikátor a je měněna do soustředěné akustické formy pronikající přímo do tkáně. 

Speciální elektrické vlnové formy 
Masážní aplikátor je používán zároveň jako vodivá elektroda, která přenáší vybrané elektrické pulzní vlnové formy do léčené tkáně. Stimulační vlnové formy jsou selektovány podle diagnóz a protokolu léčby.

Vypínání kůže a redukce celulitidy

 • Vypínání uvolněné pokožky
 • Redukce nerovností
 • Zlepšení tonu pokožky
 • Redukce otoku

hojení jizev

 1. Reformace zjizvené tkáně
 2. Remodelace kožních deformací
 3. Stimulace sítě nervových zakončení
 4. Regenerace a uvolnění stažené tkáně

léčba strií

 1. Vyplnění povrchových nerovností a nepravidelností
 2. Obnovení kolagenových a elastinových vláken
 3. Podpora buněčné migrace
 4. Zlepšení textury pokožky

Terapie akustickou vlnou má komplexní účinek na celé podkoží

 1.  Naprosto vyjímečné účinky jsou prokázány při odstraňování celulitidy
 2. Kmitající akustické vlny vstupující do těla vytváří vybrace v pojivové tkáni
 3. Výrazně se také stimuluje cirkulace krve a tvorba kolagenu

Biologická reakce na rázovou vlnu – odstranění celulitidy
Přirozené svalové kontrakce nedokážou zabezpečit optimální cirkulaci krve a lymfy. Lymfatický žilní systém už není schopen odvádět dostatečné množství molekul bílkovin z mezitkáňového prostoru a vrátit je do žilního krevního systému. Vysoká koncentrace plasmatických proteinů způsobuje zapouzdření tukových buněk a ztuhnutí tkáně (fibrozu) celulitidu. Akustické vlnění zničí zapouzdření buněk a tkáň se tak stane opět měkčí a aktivnější.

Stimulace mikrocirkulace rázovou vlnou – odbourávání tuků
Výzkumy prokázaly, že akustická vlna stimuluje mikrocirkulaci ve tkáni. Pohyby nejmenších cév v mikrovaskulárním systému jsou základní charakteristikou mikroangiodynamiky a umožňují regulaci průtoku krve cévním řečištěm. Zvýšený průtok krve a vysoká vasomotorická aktivita stimulují odbourávání tuků, zatímco pomalejší průtok krve způsobuje naopak jeho ukládání.


Ošetření: délka jednoho ošetření (1 partie) je cca 20 min.

Doporučujeme: zvýšit pitný režim, lymfodrenáže. Ideální je odchodit 5 - 10 kúr dle stádia celulitidy dvakrát týdně.

Zaujaly Vás naše služby?

Využijte našeho rezervačního systému online a najděte si vyhovující termín objednání.