Rašelina má odvodňující účinek, působí proti celulitidě. Je výborná pro ty klienty, kteří kvůli problémům se štítnou žlázou nemohou používat produkty s mořskou vodou nebo bahnem. Má protizánětlivé účinky, čistí pokožku, zvlhčuje, je unikátní svou jemností. Její antiseptické, hojivé, očišťující vlastnosti podporují obnovu pokožky a její pH. Je uznávána po celém světě pro své výjimečné regenerační a hojivé účinky. Rašelina má především protizánětlivé účinky, prokrvuje kůži, působí proti bolesti a posiluje imunitu.

Jednorázové rašelinové zábaly

Jednorázový rašelinový zábal je šetrnější varianta rašelinového zábalu. Používá se 3-4 mm vrstva rašelinové směsi mezi dvěma foliemi. Jedna z fólií je prostupná účinným látkám a umožňuje kontakt huminních látek s pokožkou pacienta. Přírodní příměsi v zábalu zabraňují většímu úniku vody ze zábalu a výraznějšímu znečištění pacienta.

Na jednorázový rašelinový zábal se přiloží další nosič tepla (parafínový, rašelinový) o teplotě 60°C. Postupným uvolňováním tepla přes jednorázový rašelinový zábal se zabrání tepelnému šoku organismu. Díky tomu je vhodný i pro pacienty s kardiovaskulárními nemocemi.

Kdy je vhodné rašelinové zábaly použít

  • bolesti kloubů a páteře
  • chronické stavy revmatického a traumatického původu artrózy
  • choroby pohybového systému, degenerativního a úrazového původu
  • oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby

Kontraindikace: tuberkulóza, těžké onemocnění srdce a krevního oběhu, hypertonie, vysoce zánětlivý revmatismus, alergie na obsah zábalu, poranění a infekce pokožky, pokud lékař neurčí jinak

Zaujaly Vás naše služby?

Využijte našeho rezervačního systému online a najděte si vyhovující termín objednání.